Danmark åbnede VM-kvalifikationen med 0-0 mod Skotland - i én af de mest triste landskampe i Parken i mange år.
Den skotske målmand, Angus Gunn, gik fra banen uden at være blevet testet af Danmark.
Læs B.T.s dom herunder:
Er det for sent at indkalde Christian Eriksen? Nu træner han jo - og så vel ok fit ud i de videoer fra Malmø.
For tak for Haggis, hvor savnede vi dog Eriksens visioner, pasningsfødder og afslutningsevner i aftes i Parken! Skynd dig venligst at finde den klub!
Det danske spil var i store perioder alt for langsomt og intensitetsforladt - og det medførte, at stemningen i Parken var lige så festlig som en rodbehandling ved tandlægen.
Mumleriet på tribunerne var et meget godt til den danske indsats - det virkede som en fest, hvor ingen rigtig kendte hinanden.
Og hvordan går det med Gustav Isaksen i Rom - er han mon snart rask? For øj, hvor savnede vi fart og driblinger. Den danske offensiv var som en usaltede bølgepomfritter uden dyppelse.
Heldigvis var skotterne heller ikke særligt gode. Men det her var direkte spild af en hjemmekamp - i en kort VM-kvalifikation.
Brian Riemer har vist stort mod i sin tid som landstræner - og han har haft held med rigtig mange af sine satsninger. Men i dag ramte han ved siden af.
Han havde sat Dolberg og Biereth på toppen sammen - det blev aldrig godt. De ville det samme - og ingen af dem kunne løbe fra de ellers lidt tunge skotter.
Han havde Anders Dreyer med fra start på højrekanten. Det forsøg behøver han ikke gentage. Dreyer skal ind centralt, hvis han skal være med - han løber ikke fra nogen backs i international fodbold.
Og så var det en fejl - synes vi - at man ikke udnyttede, at Victor Froholdt er kommet hjem til Danmark med Hummel-tasken spækket med selvtillid. Hans bevægelse og dynamik havde pyntet gevaldigt på dette fredagsdovne danske landshold.
Og så skulle landstræneren have ændret på holdet allerede i pausen. Taget noget initiativ. Desværre fremstod han handlingslammet.
Alle kan have dårlige aftener - også Brian Riemer. Dem skal han helst ikke have for mange af.
Nu har Danmark allerede kniven på struben i denne kvalifikation.
For det bliver en bulderkogende gyrosgryde, som venter i Piraeus mandag aften. Grækenland har ikke været bedre i mange, mange år - og de kommer til mandagens kamp med en frisk 5-1-sejr over
Danmark skal finde en helt anden energi og kvalitet frem, ellers får vi ørerne i maskinen - og så er VM i Trump-land pludselig meget langt væk.