Danmark kommer i top 10 til MGP. I hvert fald hvis man skal tro diverse bookmakere. ____simple_html_dom__voku__html_wrapper____>____simple_html_dom__voku__html_wrapper____>Ifølge nordicbet.dk, kan Danmark komme helt op på en tredjeplads til det europæiske melodi grand prix 2011. Her får man pengene 11 gange igen, hvis de skulle gå hen og vinde.

Men ellers står 'A Friend in London' til at få en sjette- eller syvendeplads, når det går løs på lørdag. I hvert fald, hvis det står til bookmakerne 'Eurovision Odds', 'Online-betting', 'Unibet' og 'Bet24'.

Til gengæld er der ingen tvivl om vinderen hos de forskellige bookmakere. Her er Frankrig nemlig storfavorit.

Dana International


Katrine






Før 'A Friend in London' tog afsted til Düsseldorf, fortalte de da også, at det franske bidrag især gav dem nerver på.

- Vi ser Frankrig som en stor konkurrent. De har opera med i sangen, og det stikker ret meget ud, sagde Tim Schou, forsanger, før de fløj afsted. 

'A Friend in London' har en målsætning om at nå i top fem, så man kan håbe, at bookmakerne, inden på lørdag, forbarmer sig over de fire danske drenge og spår dem en lidt bedre placering.