Tidligere Codan-boss, Peter Zobel, er netop fyldt 75 år - en kendsgerning han ifølge Billed Bladet har det svært med. Men alderen har givet manden indsigt.
Det er især ægteskaberne Zobel har lært af. siden efter en tragisk bilulykke. Ægteskabet med Anita varede ikke, og han måtte gifte sig to gange med Henriette Zobel, inden de for alvor blev skilt tilbage i 2004.
SE ALLE BILLEDERNE: Zobel-familien privat, til fest og i badetøjet
Fakta, der gør, at Peter Zobel overfor Billed Bladet erkender, at han 'nok er svær at leve med'. Men han har lært af sine fejl.
- Jeg er faldet for skønne yngre kvinder, men jeg har lært, at man nok skal passe på med den store aldersforskel. Unge kvinder kan hoppe og danse og synes, det hele er fantastisk, men når de bliver ældre, vil de ud og realisere sig selv. Så er man på den. For det skal man jo indstille sig på. Man skal være klog nok til at forstå, at de også skal have lov til at udvikle sig.
- Hvis man selv har fået lov hele livet at have et job, man syntes, var dejligt, må man acceptere, at konen vil det. Det kan være lidt vanskeligt, siger Peter Zobel til Billed Bladet.
75-årige Zobel: Nu er det slut med skønne unge kvinder

kilkaya stream group placeholder

shoppingtips med reklamelinks
Genialt trick
i sengen
Genialt trick
i sengen
Genialt trick
i sengen
Bekræfter til b.t.
Angriber
i nyt land
Angriber
i nyt land
Angriber
i nyt land

shoppingtips med reklamelinks
Genialt trick
i sengen
Genialt trick
i sengen
Genialt trick
i sengen