Fredsforhandlingerne om Ukraine er tirsdag morgen blevet indledt i Saudi-Arabien.
Det viser billeder fra forhandlingsbordet.
Forhandlingerne skulle finde sted i et af kongefamiliens paladser.
I mødet deltager blandt andet USAs udenrigsminister Marco Rubio og Ruslands udenrigsminister Sergej Lavrov.
Rubio har under mødet den nationale sikkerhedsrådgiver, Mike Waltz, og den særlige udsending, Steve Witkoff, ved sin side, mens Lavrov er sekunderet af Putins udenrigsrådgiver, Juri Ushakov.
Saudi-Arabiens udenrigsminister, Faisal bin Farhan, og landets nationale sikkerhedsrådgiver Musaed al Alban deltog i starten af mødet, men forventes, ifølge AP, at forlade det tidligt i forhandlingerne.
Delegationerne fra USA og Rusland skal sondere mulighederne for at opnå fred i Ukraine, og de skal også forsøge at få et topmøde mellem Putin og Trump i stand.
Ukraines præsident, Zelenskyj, befinder sig også i Saudi-Arabien, men han skal ikke deltage i forhandlingerne.
Opdateres...