Designeren Misha Nonoo blev fredag gift med entreprenøren Michael Hess i Italien til et storslået bryllup, hvor det væltede ind med kendte gæster.
Hertuginde Meghan og prins Harry var blandt andet til stede, og det med god grund.
Misha Nonoo var nemlig angiveligt den, der sørgede for, at det royale par mødte hinanden i første omgang, da hun arrangerede en ’blind date’ mellem de to.
Det royale par deltager ifølge Evening Strandard i brylluppet uden deres søn Archie og fløj til Italien i god tid på et kommercielt fly.


Parret fik for nyligt hård kritik for at have fløjet rigtig meget rundt i privatfly. Noget prins Harry forklarede med, at det var for at holde sin familie sikker.
33-årige Misha Nonoo er kendt for sine bæredygtige designs og sit tætte forhold til netop hertuginde Meghan.
Hun designede den t-shirt, Meghan havde på, første gang hun blev set offentligt sammen med prins Harry.
Hertugparret er dog ikke de eneste royale gæster fra England.


Også prinsesse Beatrice og prinsesse Eugenie deltager ved brylluppet.
Blandt de andre prominente gæster er Donald Trumps datter Ivanka Trump sammen med sin mand Jared Kushner.
Derudover var også popstjernen Katy Perry og Hollywood-skuespilleren Orlando Bloom at finde på gæstelisten.
Den britiske komiker og skuespiller James Corden er også til brylluppet.
