Gør dit VM meget sjovere: Spil mod B.T.s eksperter og vind flotte præmier
B.T. har lanceret 'VM-spillet' - en gætteleg, hvor du kan tryne vennerne og B.T.'s kloge eksperter.

B.T. har lanceret 'VM-spillet' - en gætteleg, hvor du kan tryne vennerne og B.T.'s kloge eksperter.

Det kan godt være, at Danmark ikke skal spille med ved VM. Men så må vi spille med hinanden i stedet.
Og det skal vi gøre her på B.T. Vi har i dag søsat 'VM-spillet' - en forrygende sjov og simpel gætteleg, hvor du kan vinde vilde præmier. Og det koster ikke en krone, og det er ikke tidskrævende.

Spillet går i al sin enkelthed ud på, at du skal spå om VM-resultaterne. Der er point for at ramme vinderen og endnu flere point for at ramme resultatet.
Derudover er der en række bonusspørgsmål, som skal udfyldes inden VM's knockoutfase - og de giver mulighed for virkelig at rykke op i stillingen til sidst.
Du kan lave miniligaer, så du kan køre en intern konkurrence med vennerne. Og i den store samlede pulje konkurrerer du blandt andet mod B.T.s fodboldeksperter, de tidligere Superliga-spillere Jannick Liburd og Emil Berggreen, samt B.T.s sportsredaktør, Lasse Vøge.
Du kan se vores bud på de første kampe lige her.

Der er superflotte præmier til de bedste VM-gættere - både undervejs i turneringen, og når finalen er spillet den 17. juli.
Du kan eksempelvis vinde en fodboldrejse eller en ægte Brian Laudrup-landsholdstrøje til en værdi af 10.000 kroner.
Så gør din VM-sommer meget sjovere, spil med os og vind nogle forrygende præmier. Det koster ikke en krone.