I flere måneder har adskillige lande i Asien lidt under voldsomme hedebølger, der har sat adskillige varmerekorder.
Torsdag nåede termometeret op på 41,1 grad i den kinesiske hovedstad, Beijing.
Det er den varmeste dag, der er blevet målt i juni, siden man begyndte at registrere temperaturer i 1961, skriver BBC News. Der lever næsten 22 millioner mennesker i byen.
Både fredag og lørdag nåede temperaturen i millionbyen over 40 grader, hvilket aldrig er sket før.

Fredag hævede myndighederne vejralarmberedskabet til 'kode rød', hvilket er det højeste, skriver The Guardian.
Kina har et vejrvarslingssystem i fire niveauer, hvor rødt er det mest alvorlige, efterfulgt af orange, gult og blåt.
På det sociale medie Weibo har flere kinesere kommenteret de rekordhøje temperaturer.
»Brænder der tre sole over Beijing lige nu?« skrev en bruger.
»Det er varmt nok til at forårsage et sammenbrud.«
Myndighederne har opfordret folk til at begrænse deres tid udendørs og advaret om den øgede risiko for hedeslag.
Den nærliggende storby, Tianjin, kæmper med lignende rekordtemperaturer, hvor temperaturen også har været over 40 grader tre dage i træk.
Søndag faldt temperaturerne i Beijing og Tianjin en anelse, og der blev målt temperaturer på 37 til 39 grader.
Men landets meteorologer forudser, at temperaturen torsdag og fredag i den kommende uge igen vil ramme 40 grader, skriver South China Morning Post.
I det sydøstlige Kina kæmpede man søndag med voldsomme regnmængder, der blandt andet ramte provinserne Guangdong, Jiangxi, Guangxi og Hainan,
I nogle områder faldt der op til 140 millimeter regn.
I maj viste et nyt studie, at klimaændringerne har gjort hedebølger 30 gange mere sandsynlige i Asien, skriver BBC News.
Storbyen Shanghai, der har 25 millioner indbyggere, registrerede i år den varmeste maj i et århundrede.
I april registrerede Indien, Thailand, Bangladesh og Laos alle rekord temperaturer på 45 grader.
I mange lande lå gennemsnitstemperaturen mindst to grader højere end normalt i april.

Det nordlige Indien har i juni også døjet under en voldsom hedebølge, der har sendt hundreder på hospitalet. Flere hundreder er døde i varmen.
Temperaturen er nået op på 43,5 grader celsius, skrev nyhedsbureauet AP tidligere på ugen.
Problemerne er blevet forværret af, at der har været flere strømsvigt, så folk har måttet undvære rindende vand, klimaanlæg og ventilatorer.