Kun 14 år og nu afgået ved døden under fejring af et mesterskab.
En tragedie har ramt den spanske klub Atlético Madrid, efter den lørdag vandt sit 11. mesterskab i Spanien, da den unge fan mistede livet ved Plaza de Santa Ana i den centrale del af Madrid.
Marca skriver, at teenageren som en af flere unge fans kørte rundt i en varevogn og udtrykte sin glæde ved at hænge ud ad vinduet og vifte med sit klubflag, da det gik galt.
De andre teenagere oplevede dermed den tragiske ulykke på tætteste hold, da chaufføren kørte ind på en parkeringsplads, og den 14-åriges hoved ramte en genstand.

Ambulancefolkene måtte på stedet opgive at genoplive drengen.
Atletico Madrid-træner Diego Simeone, der nu har vundet guld to gange med sin klub, sagde efter triumfen lørdag, at mesterskabet i denne sæson betød ekstra meget, fordi det kom i et år, hvor mange har oplevet at miste familiemedlemmer, venner og fans.
»Det har været et svært og historisk år, så det er et af de bedste år at blive mester i. De to titler er forskellige. Verden oplever en meget trist situation lige nu, og jeg håber, at vi med triumfen kan bringe glæde til en masse personer, som har haft en meget dårlig tid,« sagde han til Marca.
Kort efter skete den ulykkelige tragedie for en blot 14-årig fan.