Det kan være ganske praktisk med lidt opbevaringsbøtter til madresterne.
Men torsdagens deltager i 'Luksusfælden', Dennis, har nok Tupperware i skabene til at kunne opmagasinere et halvt supermarked.
»Det er jo helt sindssygt. Er det alt, hvad du har?« spørger eksperten Kenneth Hansen, da de gennemgår skabene.
Og svaret er nej. Der er mere tupperware. Meget mere.
Skabe og skuffer bliver gennemgået, og det lader aldrig til at få en ende.
»Det er simpelthen mere,« lyder det fra eksperten, som gerne vil have et bud fra hovedpersonen på, hvad hele herligheden har kostet.
Her lyder svaret fra Dennis, at han har Tupperware fore 60.000 kroner.
»Men jeg har mere, jeg har også inde i rummet ved siden af,« forklarer han og går i gang med at slæbe mere plastik til bunken.
Og selvom det er en ganske alvorlig situation, da Dennis har en gæld på 1,6 millioner kroner, kan eksperterne ikke holde grinene tilbage over de abnorme mængder Tupperware.
»Dennis, det er jo helt sindssygt, så meget du har,« griner Kenneth Hansen, mens den anden ekspert, Louise Fredbo-Nielsen, slår fast, at hun er i chok.
Dennis mor, som også er til stede, deler chokket, for nok vidste hun, at sønnen lå inde med meget Tuppwerware, men ikke at det var i så voldsomme mænger.
Om Dennis lykkedes med at få solgt ud af sit Tupperware og få styr på gælden kan du se på TV3 i aften klokken 20 eller på Viaplay.