I november måned løftede Irina Olsen en flig af sløret for, at der var en ny mand i hendes liv.

»Der er i hvert fald en, som jeg ses med, som gør mig glad,« sagde hun hemmelighedsfuldt til den fremmødte presse ved Elle Awards.

Siden har rygterne løbet om en spirende forbindelse mellem influenceren og musikeren Carl Knast.

I et Instagram opslag bekræfter Irina Olsen nu, at hun ses med musikeren.

Ved siden af ordene ‘New beginnings’, har hun lagt en række billeder op, hvor de to sammen har været på det, hun beskriver som et ‘lille vinter getaway’.

Ved et MMA-event i KB Hallen lørdag satte Irina Olsen så lidt flere ord på den nye relation i hendes liv.

»Jeg er jo glad for ham,« sagde hun ifølge Se og Hør.

Selvom hun endnu ikke vil komme nærmere ind på, om de danner par, fortæller hun, at de har det 'trygt' og 'dejligt' sammen. På den røde løber afslørede hun også, at de to mødtes, mens hun var i gang med optagelser til tv-programmet ‘Jaget Vildt’.

Under programmet, hvor en række kendisser er på flugt, kom Irina Olsen til en by, hvor musikeren holdt koncert, og det var angiveligt på den måde, de to første gang mødte hinanden.

I efteråret kom det frem, at Irina Olsen og hendes mand, DJ’en Morten »Faustix« Olsen, gik fra hinanden. Det kan du læse mere om HER.