VM Bet Builder med Expekt: Ja tak –odds 6,44 i Mexicos kamp



Tjekkiet og Mexico går ind til gruppefinalen med alt at spille for. Mexico har seks point efter sejre over Sydafrika og Sydkorea, mens tjekkerne stadig kæmper for avancement efter nederlaget til Sydkorea og remis mod Sydafrika.
Det ligner lidt af en kaoskamp, hvor tjekkerne skal vinde. Tjekkiet er tvunget frem for at jagte resultatet, mens Mexico har vist gennem de første kampe, at de er både effektive og farlige på omstillinger. Desuden spiller Mexico for førstepladsen og dermed retten til at blive på hjemmebanen i Mexico City. Begge hold bør derfor få deres muligheder foran mål.
Samtidig ligner det et opgør med høj intensitet. Tjekkerne vil kæmpe for hver eneste duel, mens mexicanerne sjældent holder sig tilbage i de afgørende VM-kampe. Mange nærkampe betyder ofte både hjørnespark og kort, særligt når gruppeskæbner skal afgøres. Bemærk kampen spilles natten til torsdag dansk tid.
Se alle vores odds-anbefalinger her
Dette indhold er produceret i samarbejde med en annoncør. Berlingske Medias uafhængige redaktioner har intet med udarbejdelsen og publiceringen at gøre.