Dagens Double hos Betinia: Odds 2,70 på mål i Frankrig og Norge



VM har indtil videre vist overraskende resultater, det tager vi højde for her. Frankrig er naturligvis store favoritter mod Senegal, men der er på grund af de to nationers fortid storebror/lillebror elementet at tage højde for. Derudover har hovedparten af Senegals spillere enten en fortid i fransk fodbold, er født i Frankrig eller spiller for en fransk klub. Dertil er Senegals trup så profiltung, at de bør kunne score mod Frankrig. Begge hold på tavlen i dette rivalopgør virker som et virkelig godt spil.
Andetsteds i gruppen – bemærk kampstart er natten til onsdag – skal Norge tage en pligtsejr mod Irak. Skal Norge spille med om førstepladsen – eller andenpladsen for den sags skyld - i gruppen, så kræver det en stensikker sejr over irakerne.
Se alle vores odds-anbefalinger HER!
Dette indhold er produceret i samarbejde med en annoncør. Berlingske Medias uafhængige redaktioner har intet med udarbejdelsen og publiceringen at gøre.