Dagens double starter i Premier League, hvor vi tror, at Arsenal slår Crystal Palace.

Arsenal er uden nederlag i holdets seneste ni kampe i alle turneringer, og i Premier League har Mikel Artetas tropper vundet tre på stribe.  

Læg dertil, at Arsenal ikke har tabt de seneste seks møder med Palace hjemme på Emirates.

Crystal Palace fik ellers en fremragende start på sæsonen, hvor holdet ikke tabte fra en kamp i august og september, men oktober har indtil videre to nederlag, hvor det seneste ganske skuffende blev indkasseret til AEK Larnaca i Conference League i torsdags.

Kort sagt; vi tror på en Arsenal-sejr.

Den kombinerer vi med en sejr til FC København, der møder Viborg hjemme i Parken. For selvom Løverne langt fra er i hopla for tiden, så har FC København ikke tabt en hjemmekamp til Viborg siden 2004.

Det gør de danske mestre heller ikke søndag eftermiddag, hvor i Viborg går på banen med to dugfriske nederlag til henholdsvis Randers og OB i bagagen.

Spiltips: Arsenal vinder over Crystal Palace og FC København slår Viborg til odds 2,12 hos Betinia 

Se alle vores odds-anbefalinger HER!

Dette indhold er produceret i samarbejde med en annoncør. Berlingske Medias uafhængige redaktioner har intet med udarbejdelsen og publiceringen at gøre.