Betanos VM-bombe: Odds 2,95 på Gyokeres igen viser målfarlighed



Der var en hel del i selve spillet, som sagtens kunne forbedres for svenskerne, men hvad der til gengæld fungerede rigtig fint for dem i første kamp mod Tunesien var makkerskabet mellem Isak og Gyokeres. Arsenal-angriberen blev lidt kritiseret i starten af tiden i Premier League, men har virkelig vist sit værd i foråret og ser kun ud til at have taget formen med ind på landsholdet.
Der venter naturligvis en modstander af en anden kaliber i kampen mod Holland, men Koemans mandskab er bestemt til at tale med defensivt, så svenskerne, og derigennem også Gyokeres, skal nok få rigeligt med muligheder til også selv at komme på tavlen.
✅Gyokeres har scoret seks mål i de sidste fem kampe
✅Gyokeres sparker straffe for svenskerne
Spilforslag: Gyokeres scorer for Sverige i kampen mod Holland til odds 2,95 hos Betano
Se alle vores odds-anbefalinger HER!
Dette indhold er produceret i samarbejde med en annoncør. Berlingske Medias uafhængige redaktioner har intet med udarbejdelsen og publiceringen at gøre.