
Kasper Hjulmands Bayer Leverkusen står overfor en stor opgave, når Paris SG gæster tyskerne. De forsvarende mestre er nemlig åbnet i flot stil med to sejre heriblandt ude over Barcelona.
Det er en anden historie for Leverkusen. De har blot to point og har endnu ikke imponeret, men med til historien hører, at Hjulmand må se bort fra mange skadede spillere.
Derfor forventer vi heller ikke, at værterne vil blæse til angreb, men vil værne om det point, som de åbner kampen med.
Paris SG har efter et par sløje resultater i den hjemlige liga mistet førstepladsen i Ligue 1 og har også flere spillere siddende ude heriblandt Dembele.
Set i den kontekst så er en deling ret oplagt.
Spilforslag: Uafgjort til odds 4,30 hos Betano
Se alle vores odds-anbefalinger HER!
Dette indhold er produceret i samarbejde med en annoncør. Berlingske Medias uafhængige redaktioner har intet med udarbejdelsen og publiceringen at gøre.