Har du en sjov historie om dit parforhold? Så hører BT meget gerne fra dig. Send en mail til 1929@bt.dk eller skriv en besked til os her på Facebook.
Den rosenrøde kærlighed forandres for altid, når I flytter sammen.
Det kan de åbenhjertige brugere på det sociale medie reddit skrive under på. I over 2.000 kommentarer, som BT har set igennem, findes der lidt af hvert.
Der er opløftende små historier om et bedre liv, og så er der de lidt mere... skal vi bare kalde dem underholdende fortællinger.
Brugeren Savvydock fik sig en mindeværdig oplevelse, da han flyttede sammen med sin store kærlighed:
'Gik ind på badeværelset og så for første gang min kones bremsespor.'
’Vi blev fede,' skriver UNEASYxHEART.
Og sådan er tråden på reddit fyldt med den ene historie efter den anden:
'Hår – hår alle vegne'
- saltnotsugar.
'Prutterne… åh gud prutter. Hvis du hører et fnisende hoved, så løb mod bakkerne'
- Wiseguy72
'Jeg kunne bruge al min tid med min bedste ven'
- aRoBoat.
'Han er et skide sjuskehoved der ikke engang tager brusebad eller børster sine ulækre forpulede tænder'
- klcusic1
'MIT HUS ER OVERDÆNGET MED MIN KONES SKO! DER ER FLERE SKO SPREDT RUNDT OMKRING END HUNDEHÅR. DET ER FUCKING SINDSSYGT,'
- johhnytexas
'Den daglige lykke. Bare en generel følelse af at høre til. Jeg er meget taknemlig for at opleve det hver dag.'
- xmnstr
'Husholdningens forbrug af toiletpapir er stedet med 70.000%', skriver Samad99.
Og til det svarer Slappy_Nuts: 'Det samme her. Jeg kunne på egen hånd få en rulle til at holde i nogle uger. Nu bruger vi en rulle om dagen.'
'At hendes numsehul hver morgen forvandles til et tågehorn som skræmmer kattene'
- Yossi25
’Har inden steder at gå hen for at være ”alene”. Jeg har vel brug for en mandehule’
- FatJobin
'Han laver afføring med åben dør!'
- GreatIntention
'33 år. Mit liv blev meget bedre'
- Heartofanother
'Hans snorken er ude af kontrol, og jeg har kronisk søvnløshed. Ikke den bedste kombination. Han er heldig, at jeg elsker ham så forbandet meget. Og at jeg er alt for træt til at klage.'
- Clamembert
'Hun lærte at prutte....'
- TrendyGayShark
'Sokker. Sokker alle vegne. Hvor kommer de fra og hvor forsvinder de hen?'
- Barefootdweller
'Hun stoppede med at plage mig om at besøge hende hele tiden'
- kasenutty
'Det faktum at I BEGGE har irriterende vaner…'
- bloomingell
Har du en sjov historie om dit parforhold? Så hører BT meget gerne fra dig. Send en mail til 1929@bt.dk eller skriv en besked til os her på Facebook.