Madonna: Vi skal ikke skilles

Madonna: Vi skal ikke skilles - 1

Madonna dementerer rygterne om skilsmisse og en affære med Alex Rodriguez. (Foto: AFP) Se stort billede

Der har længe været spekulationer om et brud mellem kendisparret Guy Ritchie og Madonna. Nu tager Madonna afstand fra rygterne.

Popdronningen tager ikke kun klar afstand fra rygterne om skilsmisse fra sin filminstruktør-mand gennem syv år, Guy Ritchie. Hun benægter også, at have en affære med Yankee-spilleren Alex Rodriguez, som der også har floreret rygter om.

- Min mand og jeg planlægger ikke skilsmisse. Jeg kender Alex Rodrigeuz gennem Guy Oseary, som er manager for os begge. Jeg havde mine børn med mig til en Yankee-kamp. Jeg er ikke romantisk involveret med Alex Rodriguez på nogen måde. Og jeg har intet at gøre med hans ægteskabelige status eller hvilke spirituelle områder, han ønsker at undersøge, siger hun til People.com.

Ifølge kilder er Alex Rodriguez’ kone Cynthia overbevist om, at det er rygterne om en affære mellem hendes mand og Madonna, som har skudt ægteskabet i sænk mellem de to.

Når alt kommer til alt er Madonna fuldstændig vant til de mange rygter om hende, og ved om nogen, hvordan det skal håndteres.

- Jeg har gennem årene lært ikke at tage anklager og falske skriverier om mig særlig seriøst. Jeg har også lært at leve med, hvordan fiktion og fakta bliver opfattet som værende det samme af folk, som læser nyheder både i avisen og på internettet.

Læs også

 

Lige nu på B.T. PLUS

Nyheder

Sådan blev jeg Johanne Schmidt-Nielsen

17/04 10 kr
Bil og camping

Bøderne i EU er eksploderet

12/04 10 kr
Slank

Bliv slank - uden at blive fattig

11/04 10 kr
Motion

Chris MacDonald: Når målet skal nås

07/04
Jobzonen - Ny karriere

Mest læste på BT lige nu

Annonce: