Popstjernen Britney Spears giver den som Jean Harlow i reklamen for sin nye parfume.
30-årige Britney Spears har allerede portrætteret en legendarisk kvindefigur som led i reklamen for sin nye parfume ’Fantasy Twist’ – nemlig Cleopatra. Nu er turen kommet til et andet berømt Hollywood ikon i skikkelse af skuespilleren Jean Harlow.
Ashley Tisdale og Britney Spears har båret den helt same lyserøde kjole på den røde løber. Hvem gør det bedst? Døm selv på viunge.dk
Lørdag den 11. august postede sangerinden et billede på Twitter med billedteksten: ’Elsker dag 2 af min fotoskydning af Elizabeth Arden Fantasty Twist parfumen. Jason siger, at jeg ligner Jean Harlow!’, skrev stjernen.
Senere delte Britney Spears et billede af sig selv og makeup guruen Billy B. Brasfield, hvor hun lignede en fuldstændig fejlfri udgave af Jean Harlow iført korset, bølget hår og sminket med smokey eyes. Se billedet her.
Det var en stor lykke for Britney Spears at blive forlovet med Jason Trawick. Se den smukke forlovelsesring på viunge.dk
Som nævnt har Britney Spears allerede givet den som Cleopatra i forbindelse med den kommende reklame. Fredag den 10. august lagde hun et billede ud, hvor hun skrev:’ Udfordrer min indre Cleopatra i dag @ Elizabeth Arden Fantasty Twist fotoskydning. Duften er ude den 1. september.’



