Realitybaben er ikke i tvivl

Susan K: Bendtner er en god kæreste

Bendtner er en god  kæreste

Susan K er ikke i tvivl om Bendtners evner som kæreste. Se stort billede

Susan K er ikke i tvivl om, at Nicklas Bendtner er både en god kæreste og stedfar for Carolines børn

Da realitystjernen Susan K første gang fik nys om Nicklas Bendtner og Caroline Flemings kærlighed, gik hun ind og oddsede penge på parret. Hun var ikke et sekund i tvivl om, at hendes fodboldkammerat havde driblet den smukke jetsetters hjerte i hus.

- Det passede perfekt på Nicklas, sådan som jeg kender ham. Alle fyre drømmer om at gå til bal med en lækker dame under armen.

- Jeg er sikker på, at Nicklas faldt for hendes fantastiske udstråling, siger Susan K, der kender Bendtner gennem landsholdsspiller Dennis Rommedahl og heller ikke lægger skjul på, at hun har kysset med den blonde charmetrold tilbage i 2008.

Men selvom hun flere gange fremhæver Bendtner som sjov, charmerende og én, der giver den gas i byen, er han også typen, man har seriøse samtaler med, understreger hun.

- Han kan sagtens begå sig på de bonede gulve. Medierne tegner ofte et forkert billede af ham som ren og skær festabe. Han er jo blevet voksen hurtigere end de fleste og har været vant til disciplin fra en tidlig alder som professionel fodboldspiller, så det skal han nok klare, siger hun - ellers skal Caroline nok give ham 'én over nallerne', som hun siger med et grin.

Hun lægger heller ikke skjul på, at hun har kendt til deres kærlighed i længere tid end de fleste, men hvor længe vil hun ikke ud med.

Kan holde sig på måtten

- Jeg er bare sikker på, at han er en god kæreste, og han er også en god stedfar for Carolines børn. Det er jo netop der, han kan bruge sit unge sind og evne til at fjolle på en god måde, siger Susan K og tilføjer, at hendes ven i den grad har 'scoret opad'.

- Jeg håber, han holder sig fra andre kvinder, og jeg tror faktisk også, at han - i modsætning til mange andre fodboldspillere - er i stand til at holde sig på måtten, siger Susan K og tilføjer:

- Ellers har han fandeme fortjent en lussing.

- Deres forhold bliver i hvert fald ikke kedeligt, og hvis en af dem kommer til at kede sig, så får det sikkert en ende, vurderer Susan K.

Læs også

 

Lige nu på B.T. PLUS

Mad og vin

Sunde kager med god samvittighed

11/02 15 kr
Elektronik

Lær at mestre dit kamera

15/01 19 kr
Elektronik

Find en stærk bærbar til film og spil

07/02 15 kr
Mad og vin

Druen med de mange ansigter

11/02 5 kr
Jobzonen - Ny karriere

Annonce: