- Det er en måned siden, vi gik fra hinanden. Det har intet med den aktuelle historie i Se og Hør at gøre, siger Maria Rudi til bt.dk.
Ifølge en artikel i denne uges Se og Hør udviklede et frisørbesøg den 13. august sig til den rene sexchikane fra Michael Bjørnsons side.
Pludselig smed Bjørnson tøjet i frisørsalonen, siger frisør Isabel Friis til bladet.
- Jeg vil ikke forholde mig til den historie. Jeg vil bare sige, at Michael kan flirte med dem, han vil.
- Som kendte mennesker kommer man hele tiden ud for folk, der vil flirte. Michael og jeg er blevet enige om at vi trænger til en pause. Der er ikke tale om separation eller skilsmisse. Vi er stadig sammen om vores fælles rengøringsfirma. Og vi mødes jævnligt.
- Vi synger stadig sammen og har en del kommende opgaver. Lige nu sidder Michael og jeg faktisk og drikker en kop kaffe sammen. Det er stille og roligt, vi holder stadig meget af hinanden, siger Maria Rudi.
De ønsker 15 minutters berømmelse
Bt.dk har også talt med parrets manager Stig Ulrichsen, som bekræfter at parret stadig har en del kommende job.
- Jeg synes det er trættende. Nu er Michael blevet kendt fra forsiderne af ugebladene, fordi han har været rodet ind i nogle uheldige ting. Jeg kan ikke tage stilling til, om alle de beskyldninger, der er fremsat mod Michael er rigtige. Men det er trættende, at se hvor mange, der forsøger at få deres 15 minutters berømmelse - i dette tilfælde at sælge en frisørsalon - ved at komme med alle mulige påstande, siger Stig Ulrichsen.

























