Katies store skræk: Vil ikke ende som Nicole Kidman

Katie Holmes vil ikke overlade datteren Suri til Tom Cruise, efter de to offentliggjorde deres skilsmisse i fredags. Hun vil ikke lade Suri lide samme skæbne som Tom Cruises ekskone Nicole Kidman gjorde med parrets to fælles børn.

Derfor har Katie Holmes forlangt den fulde forældremyndighed over seksårige Suri. Grunden til, at Katie Holmes står så hårdt fast på sit krav, er, at hun ikke vil miste Suri, fortæller en kilde til radaronline.com.

Katie Holmes har nemlig set, hvordan Nicole Kidman mistede kontakten til 19-årige Isabella og 17-årige Connor, som hun adopterede sammen med tom Cruise. Kidman og Cruise blev skilt i 2001.

LÆS OGSÅ:Er smukke Olga Tom Cruises nye kærlighed?

LÆS OGSÅ:
Første billeder efter bruddet: Katie har smidt ringen

- Bella og Connor forguder både sin far og Scientology, og det er en af hovedgrundene til, at katie vil have myndigheden over Suri. Hun vil ikke ende som Kidman. Hun vil ikke nøjes med at have en birolle i livet til sin datter, og hun er parat til at kæmpe mod Tom i retten. Katie holder sig ikke tilbage, og hun vil gøre, hvad der er nødvendigt for opdrage Suri, siger kilden

LÆS OGSÅ:
Katie Holmes - før og efter Tom Cruise

Ifølge kilden vil Katie gøre alt for at få sin vilje.

- Hun giver sig ikke, og hun vil gøre alt for at få lov til at stå for opdragelsen.

Tom Cruise har endnu ikke kommenteret på, hvad der skal ske med Suri.

Læs også:

Få BT i 3 mdr. for 199 kr./md. Samlet pris 597 kr. – spar 752 kr.!

Gode tilbud på rejser, underholdning, vin og meget mere!
Tilmeld dig BT SHOPs nyhedsbrev. Klik her